23012019_ZKonwiski_big.png

"Pani prokurator z Białegostoku, koleżanka +agenta Tomka+, występowała do policji o przekazanie materiałów operacyjnych z lat 2008-2015 dotyczących śledztw w sprawie VAT, w których ujawniono kontakty osób zaangażowanych w działalność przestępczą z posłami, politykami lub urzędnikami Ministerstwa Finansów. To potwierdza zaangażowanie prokuratury w szukaniu haków na opozycję" - powiedział poseł Zbigniew Konwiński z Komisji Śledczej ds. wyłudzeń VAT.

Zbigniew Konwiński powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że w toku prac w komisji śledczej ds. VAT natrafił na "bardzo ciekawe dokumenty, które jednoznacznie potwierdzają zaangażowanie prokuratury w szukaniu haków na opozycję". "Mamy czarno na białym stwierdzone, że prokuratura zleciła policji kwerendę materiałów operacyjnych z lat 2008-2015 - dotyczących polityków, posłów na Sejm i pracowników Ministerstwa Finansów - spraw, które zakończyły się w inny sposób, niż przekazaniem do dalszych prac czy do prokuratury" - powiedział sekretarz Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

Mówił, że "kilkukrotnie prokurator z Białegostoku, ta słynna pani prokurator, która jest koleżanką byłego posła PiS, pana +agenta Tomka+, występowała do policji o przekazanie materiałów operacyjnych dotyczących śledztw ws. VAT". "W jednym z kolejnych pism poprosiła o wykaz materiałów operacyjnych, o wskazanie spośród nich postępowań w toku których ustalono albo odnotowano kontakty osób zaangażowanych w działalność przestępczą z posłami, politykami lub urzędnikami Ministerstwa Finansów w okresie 2008-2015" - powiedział poseł.

"W mojej ocenie jest to jednoznaczny dowód na to, że prokuratura jest zaangażowana politycznie i szuka haków na obecną opozycję. I tam, gdzie polityka wchodzi do śledztwa kończy się sprawiedliwość, kończy się prawo. I z takim przykładem tutaj niewątpliwie mamy do czynienia, mamy do czynienia z ręcznym sterowaniem prokuraturą" - powiedział Zbigniew Konwiński.

Poinformował, że w środę wystąpi do prokuratury z prośbą o informację w trybie interwencji poselskiej, do jakich innych służb, poza policją, zwracała się Prokuratura Regionalna w Białymstoku o przekazanie wykazów akt spraw operacyjnych, w których odnotowano próby kontaktu osób zaangażowanych w działalność przestępczą z posłami, politykami lub urzędnikami Ministerstwa Finansów.

Zbigniew Konwiński pytał, dlaczego kwerendą objęto tylko sprawy z lat 2008-2015, kiedy rządziła koalicja PO-PSL. "Czarno na białym widzimy szukanie haków na opozycję" - ocenił.

wł/pap


bg Image