21.12.2018_R.Kropiwnicki_big.png

"Należy odsunąć CBA od sprawy SKOK Wołomin. Sprawą powinna się zająć sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych" - mówił na konferencji prasowej poseł Robert Kropiwnicki.

W czwartek portal onet.pl napisał, że "tysiące klientów SKOK Wołomin nie spłacało kredytów. W tym gronie jest Piotr Kaczorek". Według Onet.pl w 2013 r. pożyczył on z kasy 160 tys. zł. Obecnie jego zobowiązania mają sięgać 200 tys. zł.

Biuro pytane o sprawę pożyczki Piotra Kaczorka CBA poinformowało, że Biuro Kontroli i Spraw Wewnętrznych wszczęło postępowanie wyjaśniające "mające na celu szczegółowe i dogłębne wyjaśnienie okoliczności sprawy związanej z kredytem".

"Na czas trwania postępowania wyjaśniającego pracownik został zawieszony w czynnościach służbowych" - poinformowało CBA.

Poseł Robert Kropiwnicki podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie zaapelował do ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, by szczegółowo zbadał i udzielił informacji, czy Kaczorek jako pracownik biura miał dostęp do informacji o postępowaniu wobec SKOK Wołomin, czy redagował te informacje i czy jako pracownik wydziału komunikacji społecznej CBA interesował się sprawami dotyczącymi tej Kasy.

Robert Kropiwnicki chce też wiedzieć, czy Kaczorek miał dostęp do informacji niejawnych, od kiedy go uzyskał i czy wstrzymano mu ten dostęp.

Poseł Kropiwnicki domagał się tego i apelował o szybkie działania w tej sprawie, po informacjach portalu.

Według niego, jeśli miał on wpływ na działania podejmowane przez CBA w sprawie SKOK Wołomin, "to może okazać się, dlaczego tak mało w tej sprawie wiemy, dlaczego to postępowanie się tak ślimaczyło i dalej ślimaczy, i dlaczego stawia się zarzuty panom Kwaśniakowi i Jakubiakowi, a nie aresztuje się innych ludzi, którzy mogli być bardzo zainteresowani tym, żeby tej sprawy nie wyjaśnić" - mówił poseł w trakcie konferencji prasowej.

"Pytanie - kto udzielił tego kredytu, dlaczego tolerowano niespłacanie go i czy to jedyny funkcjonariusz, który miał kredyt w SKOK Wołomin" - dodał.

wł/pap


bg Image