13.12.2018_B.Arukowicz_M.Kochan_big.png

Kawalerowie Orderu Uśmiechu zwrócili się na konferencji prasowej do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, aby rozwiązał problem protestujących pracowników administracyjnych w sądach i tym samym pomógł dzieciom znajdującym się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych spotkać się na święta z rodzinami.

Poseł Bartosz Arłukowicz powiedział, że sędziowie chcą puścić dzieci na święta do domów, ale przez to, że mamy problem pracowniczy w sądach, te rozprawy nie mogą się odbyć. "I to jest zadanie dla ministra Ziobro i oczekujemy błyskawicznej reakcji" - mówił poseł Arłukowicz.

"Zwracamy się do ministra Ziobry z pytaniem: co pan zrobi, żeby umożliwić ponad 22 tysiącom dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych spędzenie świąt w domach?" - pytała posłanka Magdalena Kochan.

"Sądy są dzisiaj sparaliżowane protestami pracowników administracyjnych sądów. Minister Wójcik patrząc na ten problem stwierdził, że nie widzi żadnego problemu. Wzywamy do tego, żeby dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych mogły chociaż święta spędzić ze swoimi biologicznymi rodzinami" - mówiła Magdalena Kochan.

"To jest prosty apel do ministra Ziobro: ma zająć się dziećmi w domach dziecka, które nie wyjdą do domów na święta dlatego, że pracownicy sądów, podległych ministrowi Ziobrze mają dzisiaj problem i protestują. I to jest zadanie dla ministra sprawiedliwości - ma się zająć dziećmi" - powiedział Bartosz Arłukowicz.

"Spotkanie z rodziną w czasie świąt jest najważniejsze, kluczowe. Tym 22 tysiącom dzieci odebrano do tego prawo. Panie ministrze, apelujemy do pana, żeby pomógł pan tym dzieciom spędzić święta w gronie rodzinnych" - mówiła Alicja Chybicka.


bg Image