11.12.2018_T.Siemoniak_B.Kamiska_M.Wjcik_big.png

"Wzywamy do dymisji wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego oraz podlaskiego komendanta policji w związku z ogłoszeniem +konkursu na najlepszy anonim+ na posłankę Bożenę Kamińską. Ich dymisje to elementarne działanie, jakie należy podjąć, by przywrócić autorytet MSWiA" - mówili na konferencji prasowej posłowie Klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

Pod koniec listopada komendant główny policji Jarosław Szymczyk polecił wszcząć czynności wyjaśniające w związku z wypowiedziami podlaskiego komendanta policji nadinspektora Daniela Kołnierowicza. Chodzi o ogłoszenie przez niego na antenie radia "konkursu na najlepszy anonim" dotyczący podlaskiej parlamentarzystki Bożeny Kamińskiej.

Na konferencji prasowej w Sejmie posłowie wezwali premiera Mateusza Morawieckiego do "natychmiastowego" zdymisjonowania wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego, natomiast szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego do zdymisjonowania podlaskiego komendanta policji.

"Mamy do czynienia z sytuacją, w której komendant podlaskiej policji wezwał do zbierania donosów, do atakowania posłanki Bożeny Kamińskiej. Wnioskowaliśmy o kontrolę, wzywaliśmy do tego, żeby złożył on dymisję - mijają dwa tygodnie i nie dzieje się nic" - podkreślił wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Poseł ocenił, że Kołnierowicz w sposób "skandaliczny i urągający godności funkcjonariusza państwowego, wzywał do ataku na obywatelkę, posłankę, kobietę". "Nawet nie usłyszeliśmy słowa przepraszam" - dodał Tomasz Siemoniak.

Według niego zdymisjonowanie Zielińskiego, to "elementarne działanie dla przywrócenia autorytetu MSWiA". Poseł Tomasz Siemoniak zaapelował też do Joachima Brudzińskiego, aby "raz pokazał, że nie tylko jest mądry na Twitterze, ale że potrafi działać jako minister i natychmiast odwołał komendanta policji na Podlasiu".

Zdaniem Tomasza Siemoniaka trwająca sytuacja jest "fatalnym przykładem dla innych funkcjonariuszy i psuje policję". "Tego nie można tolerować" - oświadczył poseł.

Sprawa dotyczy słów, jakie padły na antenie Radia 5 w Suwałkach.

wł/pap


bg Image