3.12.2018_J.Grabiec_M.Wjcik_big.png

"Chcemy, by na jednym z najbliższych posiedzeń sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych szef MSWiA przedstawił informację na temat działań policji ws. incydentów z udziałem pseudokibiców. W ostatnim roku doszło w Polsce do wielu takich incydentów, a policja nie reaguje na nie prawidłowo" - mówili na konferencji prasowej posłowie Marek Wójcik i Jan Grabiec.

Marek Wójcik opowiedział na konferencji prasowej w Sejmie o zdarzeniu, do jakiego doszło w sobotę w Katowicach, a które określił jako "policzek dla policji". W godzinach popołudniowych do jednego z centrów handlowych weszła grupa pseudokibiców i rozbiła stoisko promocyjne jednej z drużyn piłkarskich. W wyniku tego zdarzenia, ochrona obiektu zatrzymała tylko jedną osobę, a pozostałym sprawcom udało się zbiec z miejsca zdarzenia.

"Niestety to zdążenie to policzek dla polskiej policji dlatego, że nawet w sytuacji tak wielkiego wysiłku włożonego w zabezpieczanie szczytu klimatycznego, nie udaje się uchronić obywateli przed tego typu bardzo niebezpiecznymi, chuligańskimi atakami w przestrzeni publicznej" - oświadczył Marek Wójcik.

Jego zdaniem w ostatnim roku było "bardzo wiele" incydentów z udziałem pseudokibiców. Zapowiedział też, że Platforma Obywatelska złoży formalny wniosek o to, by na jednym z najbliższych posiedzeń sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, szef MSWiA Joachim Brudziński przedstawił informację o działaniach policji w spawie incydentu w Katowicach oraz innych wydarzeń z udziałem pseudokibiców.

"Oczekujemy wreszcie, że minister Brudziński weźmie odpowiedzialność za policję, nie będzie się chował za ministrem Zielińskim i odpowie na pytanie, czy Polacy są dzisiaj w Polsce bezpieczni" - powiedział rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

wł/pap


bg Image