26.11.2018_J.Grabiec_M.Kierwiski_big.png

"Chcemy utrzymania programu 500 plus i rozszerzenia go na wszystkie dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem matek samotnie wychowujących dzieci - mówili na konferencji prasowej posłowie Jan Grabiec i Marcin Kierwińsk.

Jan Grabiec powiedział na konferencji prasowej, że artykuł, który ukazał się w "Super Expressie" wprowadza w błąd opinię publiczną. "Od momentu uchwalenia tego programu jesteśmy za utrzymaniem tego programu i za jego rozszerzeniem" - mówił rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej.

Poseł Grabiec zapewniał, że "SE" nie cytował w sposób dosłowny jego wypowiedzi. "Rozmawiałem z redaktorem na temat oddziaływania 500 plus na rynek pracy i zwracałem uwagę na to, że kryterium dochodowe w wysokości 800 zł dyskryminuje osoby, które chcą pracować" - mówił Jan Grabiec.

Poseł Marcin Kierwiński zaznaczył, że Platforma Obywatelska chce, żeby program został utrzymany. "Natomiast chcemy, aby ten program był rozbudowany o osoby, które tych pieniędzy naprawdę potrzebują. Mówimy chociażby o matkach samotnie wychowujących dzieci. Mówimy także o programie 500 plus na każde dziecko - wtedy dopiero ten program będzie w 100 proc. sprawiedliwy i będzie spełniać wszystkie założenia i cele, dla którego powstał" - zapewniał poseł.

"Chcemy utrzymania programu 500 plus i jego rozstrzenia na wszystkie dzieci, także na pierwsze dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem matek samotnie wychowujących dzieci" - dodał.

Marcin Kierwiński zapewniał, że Platforma Obywatelska nie chce nikomu zabierać pieniędzy z programu 500 plus, lecz go rozszerzać.

wł/pap


bg Image