22.11.2018_M.Wojcik_B.Kaminska_T.Cimoszewicz_big.png

"Zwracamy się do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego o informację na temat działań podjętych po doniesieniach o szczególnym traktowaniu wiceszefa SWiA Jarosława Zielińskiego przez podlaską policję. Zwrócimy się też do NIK-u o przeprowadzenie kontroli" - mówili na konferencji prasowej posłowie z Podlasia Bożena Kamińska i Tomasz Cimoszewicz oraz wiceprzewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Chodzi o pojawiające się w mediach doniesienia o tym, że podlaska policja całodobowo ochrania dom Zielińskiego, a jej funkcjonariusze przebierali się w mundury Służby Ochrony Państwa. Bożena Kamińska mówiła podczas konferencji prasowej w Sejmie, że o tych nieprawidłowościach informowali też sami policjanci z Podlasia. 

"Zwracamy się do ministra Joachima Brudzińskiego o przekazanie informacji na temat wszystkich działań, które zostały podjęte w celu wyjaśnienia sytuacji, która ma miejsce w podlaskiej policji. Żądamy też informacji o wynikach kontroli, którą przeprowadza Komenda Główna Policji" - oświadczył poseł Marek Wójcik.

Zapowiedział, że Platforma Obywatelska wystąpi do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kontroli w podlaskim garnizonie policji.

Tomasz Cimoszewicz zażądał "natychmiastowej dymisji" Zielińskiego. "Niech pokaże, że ma resztki honoru (...) odejdzie i pozwoli, aby etos policjanta został w końcu odbudowany i wzrosło zaufanie społeczne do policji" - apelował poseł.

wł/pap


bg Image