7.11.2018_M.Kochan_B.Arukowicz_P.Kukiz_big.png

"Dziś wszyscy kawalerowie Orderu Uśmiechu, którzy są w Sejmie postanowili o założeniu parlamentarnego Zespołu Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Magdalena Kochan, z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny mówiła, że wszyscy kawalerowie Orderu Uśmiechu czują zobowiązanie wobec dzieci, do reprezentowania ich praw w Sejmie. "Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją, w której Sejm nie może wybrać Rzecznika Praw Dziecka. Każdy z nas, który ma Order Uśmiechu, jest szczęśliwym posiadaczem tego orderu, dzięki dzieciom. Zatem w ich imieniu mamy obowiązek mówić tu, w Sejmie" - mówiła posłanka na konferencji prasowej.

Magdalena Kochan zaapelowała także o wyłonienie godnego kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. "Postanawiamy zatem zwrócić się do wszystkich organizacji pozarządowych, do wszystkich środowisk naukowych, do wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci z prośbą o pomoc w wyłonieniu kandydata. Chcemy również zwrócić się do partii rządzącej z apelem, żebyśmy przestali upartyjniać te wybory, które mają służyć dzieciom" - mówiła na konferencji prasowej Magdalena Kochan.

Bartosz Arłukowicz apelował, aby skupić się przede wszystkim na dobrze dzieci, obsuwając na bok barwy partyjne. "Zebraliśmy się tu po to aby móc ponadpartyjnie pomóc wybrać Rzecznika Praw Dziecka. Zwracamy się jeszcze raz z apelem do organizacji pozarządowych. Tutaj wśród nas znajdziecie ponadpartyjne poparcie dla kandydatów, którzy będą reprezentować prawa dzieci. Po to stworzyliśmy ten zespół. Na wyłonienie kandydata mamy czas do końca tygodnia. Czekamy na propozycje. Jesteśmy otwarci na dyskusję" - mówił poseł.


bg Image