9.10.2018_R.Trzaskowski_big.png

"Warszawa będzie wspierała obowiązkowe szczepienia dzieci; miasto będzie dopłacało do szczepień 6 w 1" - powiedział we wtorek kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej przypomniał podstawowy postulat swojego programu "Zdrowa Warszawa". "Warszawa będzie wspierała szczepienia obowiązkowe dla dzieci. Będzie dopłacała do tych szczepień 6 w 1. Jest to niesłychanie istotne ze względu na bezpieczeństwo naszych dzieci. Oprócz tego chcemy rozszerzać szczepienia na grypę, również na dzieci. I szczepienia przeciwko HPV" - zaznaczył.

Szczepionka 6w1 tzw. szczepionka skojarzona to taka, która po jednym zastosowaniu pozwala uodpornić dziecko na sześć różnych chorób.

Jak twierdzi poseł Trzaskowski, zdaniem większości Polaków szczepienia powinny być obowiązkowe. "Sprawa jest niesłychanie istotna, potwierdzają to publikowane sondaże. Olbrzymia większość Polaków uważa, że szczepienia powinny być obowiązkowe. Tutaj nie ma żartów, tutaj chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci" - podkreślił.

Temat obowiązkowych szczepień został poruszony wcześniej w spocie wyborczym Rafała Trzaskowskiego. Występującą w nim kobieta zachęca do głosowania na kandydata Koalicji Obywatelskiej, bo - jak mówi - nie może pozwolić, "by polityk, który kwestionuje zasadność szczepień, został prezydentem naszej stolicy".

Zdaniem posła Rafała Trzaskowskiego, "wszyscy byli zbulwersowani tym, że projekt ustawy antyszczepionkowej trafił do Sejmu do prac w komisjach". "Olbrzymia większość warszawiaków mówi, ze politycy popierający ruchy szczepionkowe zagrażają bezpieczeństwu naszych dzieci" - dodał.

wł/pap


bg Image