21.09.2018_M.Witczak_big.png

"Sąd Apelacyjny przyznał nam rację i uznał, że premier Mateusz Morawiecki jest uczestnikiem kampanii wyborczej; nasz pozew przeciwko szefowi rządu prawdopodobnie zostanie rozpatrzony w poniedziałek w trybie wyborczym" - poinformował na piątkowej konferencji poseł Mariusz Witczak.

Platforma Obywatelska złożyła we wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi. Chodziło o słowa, które Mateusz Morawiecki wypowiedział podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Zarzucił wówczas koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów.

Sędzia Sądu Okręgowego Sylwia Urbańska powiedziała w środę, że po rozpatrzeniu wniosku, sąd uznał, że nie podlega on rozpoznaniu w trybie wyborczym.

W czwartek Platforma Obywatelska złożyła zażalenie na decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie pozwu przeciwko szefowi rządu. Politycy Platformy Obywatelskiej ocenili, że Sąd Okręgowy "wbrew przepisom prawa, logice, faktom, zdrowemu rozsądkowi" uznał, że Morawiecki nie jest uczestnikiem kampanii wyborczej.

Mariusz Witczak poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, że Sąd Apelacyjny "przyznał rację" Platformie i uznał, że premier jest uczestnikiem kampanii wyborczej. "Sąd Apelacyjny nakazał Sądowi Okręgowemu zbadanie kłamstwa wyborczego Mateusza Morawieckiego" - podkreślił poseł.

Jak dodał, wniosek jego partii przeciwko Morawieckiemu prawdopodobnie zostanie rozpatrzony w poniedziałek w trybie wyborczym. "Czekamy na tę decyzję" - oświadczył.

Poseł Mariusz Witczak zaznaczył również, że Sąd Apelacyjny "zasugerował" w tej sprawie przesłuchanie uczestników postępowania, w tym szefa rządu.

wł/pap


bg Image