18.09.2018_Z.Konwiski_big.png

"To absurd, aby w roli +niezależnego+ eksperta występował członek Rady Programowej PiS i człowiek, który dostawał płatne zlecenia od Prawa i Sprawiedliwości z funduszu eksperckiego" - mówił na konferencji prasowej Zbigniew Konwiński z Komisji Śledczej ds. Wyłudzeń VAT.

Poseł Konwiński mówił, że dla rzetelnego wyjaśnienia sprawy należałoby wezwać na świadka osobę odpowiedzialną za budżet państwa w badanym okresie. "Ja wnioskowałem o to, żeby pierwszym przesłuchanym świadkiem był były minister finansów Jacek Rostowski. Uważałem, że jeżeli chcemy solidnie zająć się tym okresem rządów Platformy i PSL-u tak, jak wnioskował PiS, to należałoby w pierwszej kolejności przesłuchać byłego ministra finansów" - mówił sekretarz Klubu Parlamentarnego PO. "Niestety przewodniczący Horała i większość pisowska postanowili inaczej" - dodał poseł.

Zbigniew Konwiński mówił, że jest to absurdalne, że pierwszym świadkiem będzie osoba współpracująca z PiS. "Pierwszym przesłuchiwanym będzie członek Rady Programowej partii PiS, pan Modzelewski" - mówił członek komisji śledczej ds. VAT. "Uważamy, że to jest absurdalne, że pierwszą osoba wezwaną przed komisję, w roli niby niezależnego eksperta ma być osoba, która jest członkiem Rady Programowej partii PiS" - mówił poseł Zbigniew Konwiński. Zaznaczył też, że do tego Witold Modzelewski otrzymywał zlecenia od partii PiS, z funduszu eksperckiego.


bg Image