12.09.2018_M.Szczerba_big.png

"Chcemy informacji w Sejmie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego zastępcy odpowiedzialnego za służbę więzienną Patryka Jakiego nt. okoliczności podwójnego zabójstwa, do którego doszło w zeszły weekend w Warszawie" – powiedział w środę poseł Platformy Michał Szczerba.

W sobotę więzień Artur K., przebywając na przepustce, miał zamordować konkubinę i jej dziecko. Artur K. sam zgłosił się na policję. W niedzielę usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa i został tymczasowo aresztowany.

"W ostatni weekend opinia publiczna została wstrząśnięta informacją o podwójnym zabójstwie, które wydarzyło się na warszawskim Śródmieściu. Została zamordowana 35-letnia Monika i 3-letni Oskarek. Osoba, która dokonała tej zbrodni, przebywała na przepustce. Wnioskujemy o informację ministra sprawiedliwości w tej sprawie" – powiedział Michał Szczerba.

Jak dodał, oczekuje też, że wyjaśnień na temat okoliczności zabójstwa, udzieli posłom odpowiedzialny za służbę więzienną wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. "Czy prawidłowo ta służba więzienna jest nadzorowana, czy statystyki, które są pokazywane, powodują to, iż mamy wrażenie, że ta służba nie jest nadzorowana i pozostawiona jest sama sobie?" – pytał Michał Szczerba.

Na konferencji prasowej Michał Szczerba poinformował, że wniosek PO o informację na bieżącym posiedzeniu Sejmu na temat służby więziennej został odrzucony. Poseł poinformował, że będzie wnioskował o zwołanie specjalnego posiedzenia komisji sprawiedliwości i praw człowieka. "Patryk Jaki musi odpowiedzieć na te wszystkie pytania, musi przerwać swoją kampanię wyborczą i zająć się elementarnym wykonywaniem swoich obowiązków lub też wziąć urlop na czas kampanii i nie wykorzystywać swojej funkcji do prowadzenia agitacji wyborczej" - podkreślił poseł Szczerba.

wł/pap


bg Image