11.09.2018_G.Lenartowicz_big.png

Na konferencji prasowej posłanka Gabriela Lenartowicz powiedział o raporcie Najwyższej Izby Kontroli, która zaprezentowała raport dotyczący norm jakości powietrza w Polsce. Zgodnie z raportem stan powietrza w Polsce jest zatrważający, a PiS ani nie realizuje, ani nie przestrzega Krajowego Programu Ochrony Powietrza.

W 2015 roku został przygotowany Krajowy Program Ochrony Powietrza przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Niestety mimo, że tym programem rząd PiS się posługuje tłumacząc się przed Brukselą to jednak, ani go nie realizuje ani nie przestrzega.

Najwyższa Izba Kontroli pod hasłem „Dbaj o zdrowie - nie oddychaj” ogłosiła swój raport z kontroli na temat przestrzegania norm jakości powietrza w Polsce. Ten raport, tak jak i tytuł tej konferencji jest zatrważający.

"Wzywamy Prawo i Sprawiedliwość i dołączamy się do apelu Najwyższej Izby Kontroli o poważną debatę na temat zanieczyszczenia powietrza w Polsce! Polakom należy się poważna debata, za którą pójdą konkretne rozwiązania" - powiedziała Gabriela Lenartowicz.


bg Image