6.09.2018_R.Grupiski_M.Wielichowska_M.Oka-Drewnowicz_K.Gajewska_big.png

"Składamy wniosek o odwołanie Anny Zalewskiej z funkcji ministra edukacji narodowej za to, jaki chaos wprowadziła do polskich szkół swoimi decyzjami. Chcemy, aby wniosek został rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu" - mówili na konferencji prasowej posłowie Platformy Obywatelskiej.

Rafał Grupiński powiedział na konferencji w Sejmie, że wniosek o wyrażenie wotum nieufności szefowej MEN jest "jednym z elementów rozliczania" Anny Zalewskiej, która musi odpowiedzieć za "bałagan i chaos" w polskich szkołach.

Również zdaniem Moniki Wielichowskiej, Zalewska "wprowadza do polskich szkół chaos" oraz działa na szkodę dzieci, nauczycieli i rodziców. Według niej, szefowa MEN "pozbawiona jest zaufania publicznego".

Marzena Okła–Drewnowicz stwierdziła, że obecnie obraz szkół w Polsce jest "tragiczny. Zalewska niszczy dalej polską edukację, niszczy nasze dzieci i niszczy ich marzenia" - mówiła posłanka. Według niej, "ukarania" szefowej MEN oczekują m.in. rodzice.

Z kolei według posłanki Kingi Gajewskiej, "jednym z większych grzechów" Zalewskiej jest to, w jaki sposób traktuje dzieci z niepełnosprawnością. "Minister Zalewska postanowiła zamknąć dzieci niepełnosprawne w domach. (...) Minister musi zmienić rozporządzenie, musi wpuścić dzieci z niepełnosprawnościami do szkół" - dodała.

W ubiegłym tygodniu ponad sto osób demonstrowało przed MEN wsparcie dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością, którzy chcą doprecyzowania zapisów rozporządzeń ministra edukacji narodowej z 9 i 28 sierpnia 2017 roku, tak by zagwarantowały uczniom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, realizację nauczania indywidualnego w szkole.

wł/pap


bg Image