17.08.2018_-C.-Tomczyk-M.-Szczerba_big.png

Poseł Cezary Tomczyk zawiadomił prokuraturę, że jeden z urzędników odpowiadających na interpelacje poselskie w resorcie sprawiedliwości skłamał pisząc, że Dariusz Matecki - znany z prowadzenia prawicowych stron w internecie - nie pracował w resorcie sprawiedliwości.

W piątek Tomczyk poinformował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury przeciw dyrektorowi biura komunikacji i promocji resortu sprawiedliwości Rafałowi Drzewickiemu. Według posła PO miał on poświadczyć nieprawdę pisząc, że Matecki od listopada 2015 r. nie pracuje w MS.

Tomczyk przypomniał w zawiadomieniu cytowany przez media wpis na stronach resortu sprawiedliwości, z którego wynikało, że 20 czerwca 2018 r. o 22.46 zamieścił na stornach internetowych resortu oficjalny komunikat. Chodzi o komunikat zamieszczony na internetowej stronie resortu, pod którym widnieje informacja: "Wprowadzenie: Dariusz Matecki".

Z wypowiedzi samego Mateckiego - przypomniał Tomczyk w zawiadomieniu - wynikało, że przez około rok wykonywał prace dla resortu związane z mediami internetowymi, a później przebywał na urlopie płatnym i bezpłatnym a prace dla resortu wykonywał za urzędniczą pensję.

Według Tomczyka Drzewiecki odpowiadając na interpelację poselską Kingi Gajewskiej (PO) umyślnie poświadczył nieprawdę co do pracy Mateckiego w resorcie.

wł/pap


bg Image