16.08.2018_-A.-Halicki-J.-Grabiec_big.png

"Kim jest Dariusz Matecki znany z prowadzenia prawicowych stron w internecie, czy pracował albo pracuje w resorcie sprawiedliwości, jakie były jego obowiązki?" - z takimi pytaniami zwrócili się do wiceszefa MS i kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego posłowie Andrzej Halicki i Jan Grabiec.

Na czwartkowej konferencji prasowej rzecznik Platformy Obywatelskiej, poseł Jan Grabiec pytał, jaką rolę Dariusz Matecki pełni w otoczeniu Patryka Jakiego - dlaczego towarzyszy od rana do wieczora w jego działaniach wyborczych i jaką pełni rolę w sztabie wyborczym, skoro przedstawia się jako niezależny dziennikarz, publicysta i vloger.

Ponadto Jan Grabiec chciał, by Patryk Jaki wyjaśnił, czy Matecki jest lub był pracownikiem Ministerstwa Sprawiedliwości i równocześnie angażował się we wspieranie kandydatury Jakiego na prezydenta Warszawy.

"Kim on jest - czy człowiek, który był, lub jest pracownikiem Ministerstwa Sprawiedliwości, był współpracownikiem Patryka Jakiego, ma stronę na Facebooku +Koniec z demokracją, chcemy silnego państwa+?. Czy taka osoba powinna korzystać z pieniędzy nas wszystkich" - pytał poseł Grabiec.

Jan Grabiec oświadczył, że Platforma Obywatelska będzie żądać informacji na jego temat i innych osób zaangażowanych w kampanię Jakiego, bo - jak mówił - resort nie jest prywatną własnością PiS, ani Patryka Jakiego i za pracę tych ludzi płacą wszyscy podatnicy. "Ta informacja powinna być informacją publiczną - nie może być ukrywana" - podkreślił.

wł/pap


bg Image