17.07.2018_G.Lenartowicz_K.Sibiska_big.png

"Za publiczne pieniądze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska powoływana zostanie komercyjna spółka, która na państwowym terenie będzie budowała domy na sprzedaż oraz zajmowała się handlem i przetwarzaniem drewna" - mówiły na konferencji prasowej posłanki Gabriela Lenartowicz i Krystyna Sibińska.

Gabriela Lenartowicz: Dzisiaj odbędzie się pierwsze czytanie ustawy, w której za publiczne pieniądze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska powoływana jest komercyjna spółka! Spółka ta na państwowym terenie będzie budowała domy na sprzedaż!" - powiedziała Gabriela Lenartowicz.

"Poza sprzedażą domów, powołana przez PiS spółka zajmować się będzie handlem i przetwarzaniem drewna - to jest najlepszy sposób na prywatyzowanie, a ściślej mówiąc uwłaszczenie się na majątku państwowym formacji rządzącej - i to za publiczne pieniądze!" - dodała Gabriela Lenartowicz.

Krystyna Sibińska powiedziała, że to będzie kolejna ustawa, która wprowadzi zamieszanie. "To jest już kolejna ustawa, która pod pretekstem budowy tanich mieszkań wprowadza chaos nie tylko w kompetencje samorządów, ale i całej branży inwestycyjnej - nie ma określonych jakichkolwiek reguł, na podstawie których te domy będą budowane!" - powiedziała wiceprzewodnicząca Klubu PO.

Dodała też, że w projekcie nie ma mowy o uzbrojeniu terenów pod budowę, ani o budowie dróg dojazdowych. "Projekt, który dotyczy i ingeruje w działalność samorządów, nie był z samorządami konsultowany. Te domy nie będą powstawały w próżni, a mimo tego nic się nie mówi o uzbrojeniu terenu pod budowę czy budowie dróg dojazdowych" - mówiła Krystyna Sibińska.


bg Image