26.06.2018_D.Niedziela_M.Kierwinski_big.png

"Rząd kompletnie nic nie robi, by pomóc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały z powodu suszy. Premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski nie chcą rozmawiać o suszy i wsparciu rolników, boją się tej rozmowy i uciekają od odpowiedzialności" - mówili na konferencji prasowej posłowie Dorota Niedziela i Marcin Kierwiński.

Wiceprzewodnicząca sejmowej komisji rolnictwa Dorota Niedziela przypomniała na wtorkowej konferencji prasowej, że Platforma na sobotnim posiedzeniu Prezydium Sejmu wniosek o informację rządu na temat pomocy rolnikom, którzy zostali dotknięci przez suszę. Jednak - zaznaczyła - tak informacja nie zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w środę.

Według posłanki, nieprzyjęcie wniosku o przedstawienia informacji ws suszy, "to dowód na to, że rząd Polski, że premier Polski, minister rolnictwa w Polsce, nie chce rozmawiać o sprawie rolników, boi się tej rozmowy i ucieka od odpowiedzialności".

"Obawiamy się, że PiS znowu oszuka rolników i skończy się na pustych obietnicach" - powiedziała Dorota Niedziela.

Poseł Marcin Kierwiński stwierdził, że od przedstawicieli rządu "cały czas słyszymy, że będą pomagali, że uruchomią nowe środki, że uruchomią nowe fundusze, a jak przychodzi do +sprawdzam+, do takiego pokazania, co ten rząd realnie robi, to okazuje się, że kompletnie nic nie robi".

Zdaniem posła Kierwińskiego, rząd "nie jest w stanie przedstawić na posiedzeniu Sejmu informacji", bo - jak mówił - "tak bardzo boją się faktów o tym, jak bardzo są nieudolni, tak bardzo boją się merytorycznej dyskusji pokazującej jak przez trzy lata zdemolowali kolejny ważny obszar polskiej gospodarki, czyli rolnictwo".

Dorota Niedziela stwierdziła, że brak reakcji rządu spowoduje jesienią wzrost cen żywności: warzyw, owoców, nabiału, ale również chleba.

wł/pap


bg Image