21.06.2018_I.Leszczyna_M.Janyska_big.png

"Adam Abramowicz nie jest dobrym kandydatem na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Proponujemy, żeby rzecznika wskazywało środowisko przedsiębiorców, a powoływał Sejm. Jesteśmy przeciwko politycznemu rzecznikowi MŚP" - mówiły na konferencji prasowej posłanki Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna i Maria Małgorzata Janyska.

Na początku czerwca minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zaproponowała na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców kandydaturę Adama Abramowicza.

Posłanka Maria Janyska podkreśliła na konferencji prasowej w Sejmie, że Adam Abramowicz nie jest dobrym kandydatem na rzecznika, bowiem w przeszłości opowiadał się za projektami ustaw, które skutkują ograniczaniem praw i wolności przedsiębiorców. Maria Janyska oceniła, że będzie to "kolejny rzecznik rządu ds. związków i relacji z przedsiębiorcami".

Jak przypomniała, Abramowicz głosował za podatkiem detalicznym nałożonym na jedną grupę przedsiębiorców, poparł koncepcję podatku bankowego, który spowodował że wzrosły koszty finansowe działalności przedsiębiorców oraz głosował za projektem „Apteka dla aptekarza”, który ograniczył możliwość prowadzenia apteki tylko i wyłącznie do osób, które są magistrami farmacji.

"Jesteśmy przeciwko politycznemu rzecznikowi, dlatego składamy na najbliższym posiedzeniu Sejmu projekt zmian ustawy o rzeczniku praw przedsiębiorców. Zmiana ta ma chronić przede wszystkim: swobody działalności gospodarczej i prawa przedsiębiorców" - mówiła posłanka Janyska. "Proponujemy, żeby rzecznikiem przedsiębiorców była osoba wskazana przez środowisko przedsiębiorców i powołana przez Sejm. W takiej sytuacji będziemy mieć gwarancję, że rzecznik ten będzie reprezentował przedsiębiorców, nie zaś polityczne interesy" - dodała.

Izabela Leszczyna podkreśliła, że "Abramowicz jest osobą, która wymyśla nowe podatki i chętnie nakłada je na przedsiębiorców". "Adam Abramowicz zawsze głosuje za podniesieniem podatków – w tej kadencji robił to kilkanaście razy" - zauważyła.

"Gdy były wprowadzane ustawy deregulacyjne, czyli takie, które bronią małych przedsiębiorców przed dużymi, poseł Abramowicz głosował przeciwko. Mimo wszystkim tym niekorzystnym działaniom, jest jedno przedsiębiorstwo, którego zaciekle bronił poseł Abramowicz – SKOKi" - zauważyła posłanka.

wł/pap


bg Image