18.06.2018_A.Halicki_M.Kierwiski_www_big.png

"Uważamy, że wybory mogą zostać sfałszowane. Zachęcamy obywateli do mobilizacji i przygotowania zaplecza dla zagwarantowania prawidłowego przebiegu głosowania w zbliżających się wyborach" - mówili na konferencji prasowej posłowie Andrzej Halicki i Marcin Kierwiński oraz przedstawiciele akcji Wolontariusze Wolnych Wyborów.

"Uważamy, że te wybory mogą zostać sfałszowane, dlatego zrobimy wszystko, by wraz z obywatelami, przy pewnej mobilizacji struktury PO, Nowoczesnej, Koalicji Obywatelskiej i innych struktur samorządowych te wybory po prostu dobrze przypilnować jako obserwatorzy. Nie damy tych wyborów ukraść" - powiedział Andrzej Halicki. "Ci ludzie, którzy chcą te akcję robić są gwarancją tego, że każde fałszerstwo zostanie wyłapane" - dodał Marcin Kierwiński.

Regionalna koordynatorka akcji Alicja Cichoń zaprosiła wszystkich do włączenia się do akcji, by monitorować przebieg głosowań. "Zapraszamy każdego do włączenia się do akcji Wolontariusze Wolnych Wyborów. Możemy pomóc zatrzymać zły proces jaki wiąże się ze zmianami wprowadzonymi przez PiS w Kodeksie Wyborczym" - powiedziała Alicja Cichoń.

Krajowym koordynatorem akcji z Platformy Obywatelskiej będzie Łukasz Abgarowicz.

wł/pap


bg Image