18.06.2018_M.Kierwiski_M.Szczerba_big.png

"Wzywamy Patryka Jakiego do publicznego przeproszenia za umieszczony przez niego wpis na Twitterze, który był prymitywnym hejtem i niebywałym obrzydlistwem" - mówili na konferencji prasowej posłowie Marcin Kierwiński i Michał Szczerba.

W niedzielę, po przegranym przez Niemcy meczu piłkarskim z Meksykiem na Mistrzostwach Świata w Rosji, na profilu Jakiego na portalu społecznościowym udostępniono zdjęcie płaczących: lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny i byłego premiera Donalda Tuska z podpisem: "Nasi przegrali z Meksykiem". Zdjęcie zostało wykonane na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r.

Poseł Michał Szczerba ocenił na poniedziałkowej konferencji w Sejmie, że wpis zamieszczony przez Jakiego, to "prymitywny hejt i niebywałe obrzydlistwo". "Myśleliśmy, że pewnych granic w polityce się nie przekracza" - podkreślił. Jak powiedział, Platforma wzywa Jakiego do publicznego, oficjalnego przeproszenia wszystkich osób, których ta sytuacja obraziła. "Nie ma zgody na takie metody w polityce. To nie jest pierwszy raz, kiedy Patryk Jaki przekracza wszelkie granice" - przekonywał poseł PO.

Poseł Marcin Kierwiński stwierdził, że to, co zrobił Jaki, pokazuje "brak hamulców moralnych, brak skrupułów i brak elementarnej klasy". Według niego, tłumaczenie się przez wiceministra tym, że to inna osoba, obsługująca jego konto, jest odpowiedzialna za zaistniała sytuację, jest "typowym tchórzostwem i brakiem odpowiedzialności za własne słowa".

"To smutne, że ktoś taki ubiega się o funkcję prezydenta naszej stolicy, bo do tej pory, prezydentami stolicy były osoby, które miały po pierwsze coś do zaoferowania warszawiakom, ale też miały jakąś elementarną klasę" - mówił Marcin Kierwiński. "Panie Jaki, proszę wziąć odpowiedzialność za własne konto społecznościowe, proszę nie uciekać, nie chować się za plecami współpracowników, tylko proszę wyjść i przeprosić Polaków za to, co pan zrobił" - zaapelował poseł.

wł/pap


bg Image