29.05.2018_S.Neumann_big.png

"Propozycje Komisji Europejskiej ws. podziału środków na politykę spójności to przeliczony na pieniądze efekt realizowanej przez rząd bezrozumnej polityki zagranicznej kłócenia się ze wszystkimi. Liczymy na to, że rząd poinformuje, jakie kroki podejmie, by zwiększyć te środki" - mówił na konferencji prasowej przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

Według nieoficjalnych informacji PAP w Brukseli, Komisja Europejska ma zaproponować we wtorek nową metodologię podziału pieniędzy na politykę spójności, przez co do Polski trafi ponad 23 proc. mniej funduszy niż obecnie. Ogólnie zmniejszenie środków na politykę spójności ma wynieść w skali całej UE około 10 proc.

Sławomir Neumann powiedział, że propozycje KE, to "katastrofa rządu PiS, katastrofa negocjacji oraz prowadzonej polityki zagranicznej". "Tyle stracimy przez bezrozumną, nienormalną politykę zagraniczną kłócenia się ze wszystkimi" - powiedział szef klubu na konferencji prasowej. Dodał, że propozycje KE to "przeliczony na pieniądze" efekt tej polityki. Według niego, straty poniesione z tego tytułu, będą nie do odrobienia.

"Liczymy i oczekujemy od rządu, że przedstawi nam informację jakie kroki podejmie, żeby zwiększyć środki, które dzisiaj są dla Polski katastrofalnie niskie" - powiedział Sławomir Neumann.

wł/pap


bg Image