21.05.2018_Z.Konwiski_R.Kropiwnicki_big.png

"Złożymy wniosek do prokuratora generalnego ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez CBA ws. byłego szefa KGP Zbigniewa Maja. Chodzi o propozycję złagodzenia zarzutów - jaką miał Majowi złożyć funkcjonariusz CBA - jeśli obciąży jednego z ministrów rządu PO-PSL" - mówili na konferencji prasowej posłowie Zbigniew Konwiński i Robert Kropiwnicki.

W poniedziałek w TVN24 były szef KGP Zbigniew Maj powiedział, że otrzymał od funkcjonariusza CBA propozycję złagodzenia zarzutów, jeśli obciąży jednego z ministrów rządu PO-PSL.

Poseł Zbigniew Konwiński - nawiązując do wypowiedzi Maja - poinformował na konferencji w Sejmie, że Platforma Obywatelska składa zawiadomienie do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry ws. możliwości popełnienia przestępstwa. Jak dodał, jego partia uważa, że prokuratura powinna zająć się sprawą z urzędu.

"Wypowiedź Maja sugerująca, informująca, że były na niego naciski, aby przekazywał bliżej nieokreślone informacje na temat byłego ministra rządu PO-PSL - w zamian za lepsze potraktowanie w sprawie, która jest przeciwko niemu toczona - to jest naszym zdaniem skandal" - podkreślił Zbigniew Konwiński.

Według posła Konwińskiego pokazuje to, że w Polsce "mamy do czynienia z metodami esbeckimi, z metodami putinowskimi". "Nie może być zgody na to, aby takie metody były stosowane, aby stosowano swoisty areszt wydobywczy skierowany przeciwko politykom opozycji" - powiedział Zbigniew Konwiński.

Poseł Robert Kropiwnicki ocenił, że "taka praktyka, w której funkcjonariusze CBA domagają się od wysokiego funkcjonariusza policji (...) zeznań przeciwko politykom - w zamian za łagodzenie zarzutów w stosunku do niego - jest haniebna". "Domagamy się śledztwa od prokuratora generalnego" - oświadczył polityk Platformy.

wł/pap


bg Image