20.03.2018_R.Trzaskowski_M.Szczerba_big.png

Projekt specustawy mieszkaniowej jest skandaliczny; wprowadzi totalny chaos i anarchię, nie będzie możliwe sensowne planowanie miejscowe w dużych miastach - mówili na konferencji prasowej posłowie Rafał Trzaskowski i Michał Szczerba.

W czwartek projekt specustawy mieszkaniowej autorstwa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju został skierowany do konsultacji publicznych; jego głównym celem - zdaniem autorów - ma być uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjnego w zakresie inwestycji mieszkaniowych.

"Ten projekt ustawy jest przygotowany po to, żeby pokryć całkowitą niekompetencję tego rządu, bo już widzimy, że nie wywiąże się ze swoich obietnic wyborczych i nie będzie +Mieszkania Plus+" - powiedział poseł Rafał Trzaskowski na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie.

"W związku z tym rząd przygotował ustawę, która wprowadzi totalny chaos i anarchię - nie będzie możliwe sensowne planowanie miejscowe w dużych miastach, tylko deweloperzy - prawdopodobnie ci powiązani z PiS - będą mogli budować mieszkania gdzie popadnie: bez żadnego planu i bez żadnych uzgodnień z samorządem" - podkreślił.

Poseł Michał Szczerba zaapelował do Kongresu Ruchów Miejskich i inicjatyw obywatelskich o współpracę. "Musimy tę specustawę powstrzymać, powstrzymać chaos w naszych miastach" - oświadczył.

 

wł/pap


bg Image