6.03.2018_B.Budka_K.Gasiuk-Pihowicz_J.Protasiewicz_big.png

"Apelujemy więc do wszystkich obecnych sędziów o wytrwałość i determinację w obronie fundamentów polskiej demokracji" powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

"Warto być przyzwoitym. Tej przyzwoitości zabrakło tym, którzy wzięli udział w tej niekonstytucyjnej procedurze. Konstytucja RP jasno precyzuje, że parlament ma swoich sześcioro przedstawicieli w KRS, czterech posłów i dwóch senatorów. Dzisiaj zasada trójpodziału władzy została brutalnie naruszona" - mówił na konferencji poseł Borys Budka.

Dodał też, że mamy do czynienia z niespotykaną od czasów PRL-u jednolitością władzy państwowej, a sądownictwo zostało w całości podporządkowane Nowogrodzkiej i ministrowi sprawiedliwości.

"Obiecano reformę sądownictwa po to, żeby zwiększyć jego skuteczność. Skutki tego, co się dzieje w Trybunale Konstytucyjnym w wyniku działań Prawa i Sprawiedliwości są już znane. Skuteczność, tempo wydawania wyroków spadło o połowę. Tego samego możemy się spodziewać po upolitycznionym wymiarze sprawiedliwości w Polsce." - mówił na konferencji poseł Jacek Protasiewicz. "Miało być dobrze dla ludzi, a będzie dobrze dla Zbigniewa Ziobro i Jarosława Kaczyńskiego" - dodał Jacek Protasiewicz.


bg Image