5.03.2018_K.Brejza_M.Kierwiski_big.jpg

W związku z doniesieniami mediów dotyczącymi powiązań szefa CBA Ernesta Bejdy z kancelarią biorącą udział w warszawskiej reprywatyzacji, planujemy rozszerzenie wniosku o pilne zwołanie komisji ds. służb specjalnych - mówili na konferencji prasowej posłowie Krzysztof Brejza i Marcin Kierwiński.

Radio Zet podało, że kancelaria, w której obecny szef CBA Ernest Bejda w latach 2001-2004 robił aplikację, brała później udział w warszawskiej reprywatyzacji.

Poseł Marcin Kierwiński zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, że w związku z informacjami dot. szefa CBA Ernesta Bejdy, Platforma rozszerzy swój piątkowy wniosek do marszałka Sejmu o pilne zwołanie komisji ds. służb specjalnych.

We wniosku o zwołanie komisji ds. służb specjalnych, który Platforma Obywatelska złożyła w piątek do marszałka Sejmu, politycy tej partii wskazywali na konieczność wyjaśnienia kontaktów ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego oraz jego zastępcy Macieja Wąsika z osobami, które są oskarżone w procesie tzw. reprywatyzacji warszawskiej.

Poseł Krzysztof Brejza powiedział, że doniesienia o tym, że ludzie służb specjalnych mieli chronić interesy spółki Srebrna w latach 2005-2006 poprzez "zainstalowanie" w warszawskim ratuszu pracownika, który teraz związany jest z aferą reprywatyzacyjną, to informacje "porażające".

Krzysztof Brejza mówił też, że szef CBA Ernest Bejda oraz szef ABW Piotr Pogonowski byli pełnomocnikami spółki Srebrna w 2014 r. "Szef jednej i drugiej służby specjalnej, zupełnym przypadkiem jeszcze kilka lat temu byli pełnomocnikami akurat dla tej spółki (...) Czymże jest ta spółka, że trzeba ją otaczać ochroną służb specjalnych? To patologia" - podkreślił.

Poseł Brejza zapowiedział, że w najbliższych dniach Platforma Obywatelska podejmie kolejne kroku w celu zbadania tej sprawy.

wł/pap


bg Image