1.03.2018_B.Kamiska_M.Sucho_big.jpg

W odpowiedzi na społeczny apel o niestosowanie przez policję fotoradarów, tak zwanych suszarek, złożyliśmy interpelację w tej sprawie do ministra Joachima Brudzińskiego, aby te fotoradary wycofać. "Kierowcy namierzeni takimi fotoradarami nie powinni być karani. Takie mamy orzeczenia kilku sądów, które stwierdzają, że mierzenie tym miernikiem jest niezgodne z prawem" - powiedziała na konferencji prasowej pani poseł Bożena Kamińska.

Jak mówiła na konferencji prasowej Bożena Kamińska, Iskra 1, czyli produkt rosyjski nie jest w stanie zidentyfikować pojazdu, który namierzył. "Nikt nie jest w stanie udowodnić kierowcy, że to akurat jego pojazd został zidentyfikowany tym fotoradarem" - powiedziała. "W związku z tym wspólnie z kolegami z klubów .Nowoczesna i Kukiz'15 złożyliśmy wspólną interpelację do ministra Brudzińskiego, aby wycofać te fotoradary i nie ośmieszać policjantów, a przede wszystkim nie karać kierowców niezgodnie z prawem" - kontynuowała Bożena Kamińska.

 Jak mówił poseł Mirosław Suchoń, sprawa jest bardzo poważna, ponieważ kontrola powinna w jednoznaczny sposób wskazywać na to, czy doszło do naruszenie przepisów, czy nie. "Używając fotoradarów Iskra 1 policjanci de facto wybierają, losują osobę, którą popełniła takie wykroczenie, przekroczyła prędkość na drodze" - mówił poseł.

Mirosław Suchoń przypomniał, że nadzór nad policją sprawuję wiceminister Jarosław Zieliński, który znalazł czas na wycinanie sobie konfetti, znalazł kogoś do noszenia parasola, ale nie zajął się tą poważną sprawą. "Dlatego zwracamy się z interpelacją, z pytaniem, kiedy ministerstwo wycofa w końcu te fotoradary" - powiedział poseł Mirosław Suchoń. Posłowie oczekują, że pan minister Zieliński zajmie się tym problemem.


bg Image