c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_grudzien_2017_2017_12_20_G.Schetyna_big.png

Po pierwszym posiedzeniu nowego Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej, Przewodniczący Grzegorz Schetyna powiedział, że "różnica w potencjale klubów jest znaczna, ale Platforma Obywatelska nie chce dominować czy zawłaszczać przestrzeni publicznej w parlamencie i proponuje Nowoczesnej stworzenie 6-osobowego zespołu, który tworzyłoby po trzech przedstawicieli obu klubów".

Zespół ten - jak powiedział Przewodniczący Schetyna - "miałby koordynować prace klubowe, w porozumieniu z władzami obu klubów, przy zachowaniu ich tożsamości i integralności. Zespół dawałby również sygnał do naszych wyborców, którzy tak bardzo chcą zjednoczonej opozycji, tak bardzo chcą, żebyśmy współpracowali z Nowoczesną i innymi partiami opozycyjnymi".

Grzegorz Schetyna poinformował, że ze strony jego ugrupowania do zespołu weszliby: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, szef klubu PO Sławomir Neumann i rzecznik Platformy Jan Grabiec.

Przewodniczący Schetyna zachęcał Nowoczesną do przyjęcia propozycji; dodał, że telefonicznie rozmawiał już z szefową N. Katarzyną Lubnauer. "Niech zespół zacznie pracować. Wierzę, że w otwartości, w rozmowie pokażemy, jak wszystko jest nam bliskie, jak wspólnie potrafimy w jeszcze lepszy sposób rozwiązywać problemy, które przed nami stają" - powiedział Przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Dodał, że wierzy, iż to "solidny krok w stronę wspólnej reprezentacji przed wyborami samorządowymi".

Na konferencji Grzegorz Schetyna poinformował też o innych decyzjach podjętych w środę przez zarząd Platformy. Zapowiedział, że poseł Monika Wielichowska będzie koordynatorką "ruchu obrony wyborów" Platformy Obywatelskiej, z kolei akcję "Dowieziemy na wybory" będzie nadzorował poseł Bartosz Arłukowicz.

wł/pap


bg Image