c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_grudzien_2017_11.12.2017_Brejza_Grabiec_big.png

Platforma Obywatelska będzie walczyć w Senacie, aby powstrzymać niekonstytucyjne ustawy o SN i KRS! "Mamy przygotowane poprawki, będziemy też zgłaszać wnioski formalne" - zapowiedzieli podczas konferencji prasowej w Sejmie parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej.

Poseł Krzysztof Brejza zapowiedział, że "podczas prac komisji, senatorowie Platformy Obywatelskiej będą walczyć o to, aby niekonstytucyjne ustawy zostały wstrzymane. Senatorowie Platformy będą walczyć, by te zmiany powstrzymać, zrobią wszystko co w ich mocy. Mają przygotowane poprawki, będą też zgłaszane wnioski. Nie pozwolimy na to, by dokonać przeformowania polskiego sądownictwa na wzorzec białoruski, albo rosyjski, bo o to chodzi PiS".

"Świat nie będzie bezradnie obserwował tego, co się dzieje w Polsce. Za chwilę Mateusz Morawiecki będzie musiał się tłumaczyć na różnych gremiach, dlaczego Polska przesuwana jest w kierunku białoruskim" - podkreślił poseł Brejza.

Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec wskazał, że "ustawy o KRS i SN, które trafiły do Senatu, to nie są ustawy przygotowane przez prezydenta. To są zupełnie inne ustawy napisane przez Zbigniewa Ziobrę, podyktowane przez prokuratora Stanisława Piotrowicza w Sejmie".

Poseł Grabiec wyraził oczekiwanie, że prezydent Andrzej Duda zgodnie z obietnicą ponownie zawetuje te ustawy. "Mam nadzieję, że deklaracja prezydenta z lipca pozostaje w mocy, iż w momencie, w którym ustawy jego autorstwa zostaną drastycznie zmienione w parlamencie, zostaną ponownie zawetowane" - podkreślił Jan Grabiec.

wł/pap


bg Image