c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_grudzien_2017_06_12_2017_Brejza_Kropiwnicki_big.png

"Przedstawione przez prezydenta Andrzeja Dudę projekty ustaw o SN i KRS niszczą Trójpodział władzy, upolityczniają te organy" - wskazywali podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie Krzysztof Brejza i Robert Kropiwnicki. Zgodnie z ustawą, SN będzie pracował na podstawie regulaminu nadanym przez prezydenta ale zatwierdzonym przez premiera. "Okaże się, że Jarosław Kaczyński będzie zatwierdzał ten regulamin. To jest ewidentne naruszanie zasady trójpodziału władzy, które nie powinno mieć miejsca w demokratycznym państwie prawa" - mówił poseł Kropiwnicki.

"To jest model sądownictwa białoruskiego. Wierzymy w to że środowisko prezydenta pamięta postulaty Solidarności z roku 80’ które są teraz druzgotane wschodnim dryfem PiS-u. Prezydent Andrzej Duda może uchronić ostatni z postulatów solidarności dotyczący KRS i SN niezależny od polityków" - podkreślał Krzysztof Brejza.

Platforma Obywatelska oczekuje przejścia prezydenta od słów do czynów oraz co się z tym wiąże wycofania skandalicznych projektów o SN i KRS

"Chcemy aby prezydent jeszcze dziś zobaczył że projekty które złożył w lipcu zostały tak przerobione że nie różnią się od tych które zawetował. Po tych ustawach SN będzie funkcjonował tak jak Trybunał Konstytucyjny. Nikt nie wierzy w jego niezależność. To jest zmiana ustroju i koniec Rzeczpospolitej jaką znamy do tej pory" - wskazywali posłowie.

 

 


bg Image