c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_listopad_2017_2017_11_10_Grabiec_Halicki_big.jpg

"W grudniu mieliśmy sytuację dramatyczną zakończoną strajkiem parlamentarzystów, ponieważ próbowano wmówić że na sali plenarnej, korytarzu dziennikarze nie mogą pracować i przeszkadzać parlamentarzystom. Wczoraj w sposób aroganci próbowano wyrzucić dziennikarzy z komisji spraw zagranicznych. Grupa parlamentarzystów: Krystyna Pawłowicz, Dominik Tarczyński i Stanisław Piotrowicz twierdzili że pan redaktor Paweł Wroński będzie żałował, że tu jest i że poniesie karę. To jest rzecz niedopuszczalna" - powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki.

"Nie możemy pozwolić na to, żeby w taki sposób parlamentarzyści traktowali dziennikarzy tylko dlatego, że mają większość parlamentarną. Będziemy składać wniosek do komisji etyki" - dodał polityk.

Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec wskazał, że "zachowanie posłów PiS nie jest czymś wyjątkowym". "To jest podstawa tej formacji politycznej, oni chcą budować mur wokół Sejmu, chcą żeby nikt im na ręce nie patrzył wtedy kiedy rządzą. To jest filozofia władzy według której władza działa za zamkniętymi drzwiami a obywatele mają się zapoznawać z oficjalnymi komunikatami podawanymi przez media które są finansowane przez polityków rządzącej partii" - zaznaczył polityk.

"Nie ma miejsca na niezależne dziennikarstwo, nie ma miejsca na patrzenie na ręce władzy. Wyrazem tej filozofii jest skandaliczne zachowanie posłów PiS podczas posiedzenia komisji spraw zagranicznych. Nie zostawimy tego bez reakcji. Jako posłowie wstydzimy się za zachowanie posłów PiS, przepraszamy dziennikarzy i oczekujemy przeprosin ze strony klubu PiS. Skierujemy wniosek do komisji etyki, żeby sejmowa komisja etyki oceniła zachowanie posłów klubu PiS. Bycie parlamentarzystą to jest zobowiązanie do tego żeby w sposób jawny informować obywateli o swojej pracy i dziennikarze wybierają sposób pracy w jaki przekazują te informacje" - podkreślił Jan Grabiec.

wł/pap


bg Image