c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_listopad_2017_3.11.2017_Neumann_Kropiwnicki_big.png

Będziemy domagać się kolejnego posiedzenia komisji weryfikacyjnej dot. Nabielaka 9; kierujemy wnioski do prokuratury o zbadanie działań ówczesnego wiceszefa MSWiA Arkadiusza Czartoryskiego i b. sekretarza m.st. Warszawy z ramienia PiS Mirosława Kochalskiego - zapowiedzieli posłowie Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Wniosek o wezwanie Czartoryskiego na świadka w tej sprawie złożył podczas wtorkowej rozprawy komisji Robert Kropiwnicki. Mówił, że Czartoryski podejmował decyzję w jednym z pobocznych postępowań administracyjnych prowadzonych w 2006 r. w resorcie co do Nabielaka 9. Komisja odrzuciła wniosek posła Kropiwnickiego.

Szef Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann powiedział, że "Platforma uznała, że nie może zostawić sprawy reprywatyzacji warszawskiej tylko wiceministrowi sprawiedliwości, przewodniczącemu komisji weryfikacyjnej Patrykowi Jakiemu, ani jego komisji. Ponieważ Patryk Jaki stara się w sposób już wyjątkowo cyniczny zatuszować udział polityków PiS w reprywatyzacji szczególnie dot. kamienicy na Nabielaka 9, gdzie mieszkała Jolanta Brzeska".

Przewodniczący Neumann wskazał, że "Jaki nie chce doprowadzić do przesłuchania polityków PiS odpowiedzialnych za reprywatyzację. Podkreślił, że Jaki na ostatniej rozprawie komisji weryfikacyjnej ws. Nabielaka 9, nie pozwolił na przesłuchanie ówczesnego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Arkadiusza Czartoryskiego, o co wnioskował  Robert Kropiwnicki".

"Nie zostawimy tej sprawy; będziemy wnosić o sprawdzenie przez prokuraturę działania Arkadiusza Czartoryskiego jako wiceministra spraw wewnętrznych, który swoją decyzją odebrał ten budynek miastu i przekazał czyścicielom kamienic i trzy dni później zrezygnował z pracy w ministerstwie" - zapowiedział Sławomir Neumann.

Platforma Obywatelska chce także, żeby prokuratura sprawdziła działanie b. sekretarza m.st. Warszawy Mirosława Kochalskiego. 

Platforma domaga się również kolejnego posiedzenia komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji nieruchomości przy Nabielaka w celu przesłuchania Arkadiusza Czartoryskiego oraz b. dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami w warszawskim ratuszu Krzysztofa Kondrata. Według nich pracuje on obecnie w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

"Jeżeli Patryk Jaki myśli, że zatuszuje tę sprawę zamykając tamtą rozprawę i nie rozpoczynając kolejnej, to obiecujemy, że jest sprawy nie zostawimy i wyjaśnimy, kto doprowadził do przekazania budynku z lokatorami" - zapowiedział Sławomir Neumann.

wł/pap

 

 


bg Image