c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_pazdziernik_2017_27.10.2017_Krol_Furgo_big.png

Głosami posłów PiS przegłosowano dziś nowelizację budżetu w ramach której podjęto decyzję o dofinansowaniu Telewizji Publicznej kwotą 980 mln zł. „Rząd PiS lekką ręką wydaje prawie 1 mld zł na źle zarządzaną instytucję” – powiedział Grzegorz Furgo podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Poseł przypomniał, że „w lipcu br. premier Beata Szydło przyznała TVP pożyczkę na kwotę 800 mln zł”. Jak zauważył „jeszcze nigdy tak duże pieniądze nie trafiły z budżetu państwa na Telewizję Publiczną”. „TVP zamiast łączyć Polaków, dzieli ich. Żadne pieniądze tego nie zmienią” – dodał Grzegorz Furgo.

„Dla PiS większą wartość ma propaganda niż ludzkie zdrowie i życie. Ten mld zł dla TVP to policzek wymierzony w twarz młodych lekarzy i Polaków, którzy czkają w kolejach na lekarzy specjalistów” – mówił Wojciech Król. Poseł wyraził zaniepokojenie, że „to traktowanie ludzi jak ciemny lud, który wszystko kupi”. „Dziś PiS pokazało, że są pieniądze - jest 1 mld zł na propagandę. Tych pieniędzy nie chcą przekazać na służbę zdrowia, dlatego, że młodzi ambitni Polacy to nie są ich wyborcy” - zasygnalizował.


bg Image