c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_pazdziernik_2017_25.10.2017_Budka_Myrcha_big.png

Przebywający z dwudniową wizytą w Polsce przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się w środę z posłami z sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Tematem rozmowy było nowe Prawo o prokuraturze. KW ma przygotować wkrótce opinię na temat zmian w polskiej prokuraturze. W posiedzeniu komisji wzięli udział posłowie Platformy Obywatelskiej: Borys Budka i Arkadiusz Myrcha.

Posłowie opozycji powtórzyli swoje zastrzeżenia dotyczące Prawa o prokuraturze. "Podnosiliśmy wszystkie te zastrzeżenia, które prezentowaliśmy w procesie legislacyjnym, począwszy od wyjątkowego trybu pracy nad tą ustawą, skończywszy na nieznanych w innych europejskich krajach uprawnieniach procesowych dla prokuratora generalnego, który jest politykiem" - powiedział Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

"Podnosiliśmy te wszystkie zastrzeżenia, ponieważ Komisja Wenecka musi mieć jasną, czytelną informację, że polskie prawo łamie zasadę praworządności, przyznając politykowi, ministrowi sprawiedliwości, członkowi rządu, ale też członkowi partii politycznej właśnie tego typu uprawnienia" - podkreślił Wiceprzewodniczący.

wł/pap


bg Image