c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_wrzesien_2017_29.09.2017_Kidawa_Sledzinska_big.png

"Wczoraj w godzinach popołudniowych w Sejmie debatowaliśmy nad projektami przywracającymi 50% koszty uzysków dla artystów. Ze strony rządu było milczenie, nie było chęci do współpracy, nie było informacji, że rząd pracuje nad tym, żeby przywrócić te ulgi. Dzisiaj zostaliśmy zaskoczeni reakcją wicepremierów Piotra Glińskiego i Mateusza Morawieckiego" - poinformowała podczas konferencji prasowej w Sejmie Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska zauważyła, że "dla artystów to noc cudów. Wczoraj podsekretarz stanu obecny nie sali nie umiał powiedzieć jakie i kiedy będą losy tych rozwiązań. Klub PiS ogłosił wniosek o odrzucenie w I czytaniu zarówno Platformy Obywatelskiej, jak i zbieżnego projektu Kukiz'15 i nie podano żadnego argumentu dlaczego. Dzisiaj dwóch wicepremierów z radością oznajmiło, że podnoszą dwukrotnie limit przychodów od których można te 50% kosztów odliczać. Projekty poselskie leżały już w Sejmie paręnaście tygodni, rząd zapowiadał te rozwiązania w kampanii wyborczej. PiS tylko zwiększa limit, a w naszych projektach zarówno Platforma Obywatelska, jak i Kukiz'15 było bez żadnych limitów to wprowadzone".

Wicemarszałek wskazała, że "dzisiaj będziemy głosowali o odrzucenie obu projektów Platformy Obywatelskiej i Kukiz'15, bo PiS uważało, że nie należy tego robić. Teraz zmieniają zdanie".


bg Image