c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_wrzesien_2017_13.09.2017_Kaminska_Mroczek_Tomczyk_big2.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej zaapelowali podczas konferencji prasowej do Beaty Szydło, by zawiesiła szefa MON Antoniego Macierewicza oraz wyjaśniła jego powiązania z osobami, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Platforma Obywatelska złożyła także projekt dezyderatu do sejmowej komisji obrony narodowej ws. kontaktów ministra.

"We wtorek złożyliśmy projekt dezyderatu do sejmowej komisji obrony narodowej w sprawie powiązań ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Prezydium komisji obrony narodowej przyjęło ten wniosek i - zgodnie z deklaracją przewodniczącego - będzie on przedmiotem obrad komisji na posiedzeniu za dwa tygodnie" - poinformował wiceprzewodniczący komisji Czesław Mroczek.

Bożena Kamińska wyjaśniała, że chodzi m.in. o powiązania Macierewicza z osobami, o których pisze w swojej książce "Macierewicz i jego tajemnice" dziennikarz Tomasz Piątek. "Są to osoby związane ze służbami kontrwywiadu rosyjskiego, jak również osoby, które są związane z lobbingiem koncernów zbrojeniowych amerykańskich, również związanych z Kremlem i również prezydentem Putinem. To wszystko jest od roku publikowane w materiałach prasowych. Również książka pana Tomasza Piątka przeraża nas jeżeli chodzi o pokazane w niej fakty" - podkreśliła poseł.

Poseł Cezary Tomczyk powiedział, że "dziś rozpoczynamy batalię o prawdę - batalię, która ma doprowadzić do tego, że wreszcie ten szkodnik, czyli minister obrony narodowej, przestanie zasiadać w swoim gabinecie". Wskazał, że premier Szydło do tej pory nie zrobiła nic, by wyjaśnić powiązania szefa MON. "Ten dezyderat jest bardzo potrzebny po to, żeby niejako wyręczyć nadzorcę pana Macierewicza" - zaznaczył Cezary Tomczyk.

wł/pap


bg Image