c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_sierpien_2017_23.08.2017_Halicki_big.png

"Lech Wałęsa będzie miał pełne wsparcie Platformy Obywatelskiej, solidarność z nim jest dzisiaj nakazem chwili; Platforma Obywatelska wzywa wszystkich, by o tym pamiętać i dawać świadectwo prawdzie historycznej" - podkreślił w wygłoszonym w Sejmie oświadczeniu Andrzej Halicki, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Poseł zaznaczył, że "Lech Wałęsa był twardy i niezłomny w najważniejszych latach walki o wolność". "Dzisiaj nie da wymazać się Lecha Wałęsy z historii Polski, bo w 1989 r. wysoko uniesiony sztandar +Solidarności+ właśnie trzymany w jego rękach pozwolił Polsce i Polakom wybić się na niepodległość" - przypomniał Andrzej Halicki.

"Nie poddał się i nie złamał go żaden system represji, nie złamały go służby PZPR-owskie, nie złamią go dzisiaj służby PiS-owskie i sympatycy prokuratora stanu wojennego, którzy usiłują wymazać Lecha Wałęsę z kart historii" - zauważył Andrzej Halicki.

Poseł Halicki zadeklarował, że "Lech Wałęsa będzie miał pełne wsparcie Platformy Obywatelskiej. Lech Wałęsa całemu światu znany jest jako lider Solidarności. Ci, którzy mieli w tamtych czasach całkiem spokojne życie, a dziś są sfrustrowani nie osiągną swojego celu i nie zmienią przebiegu historii tamtych lat".

"Solidarność z Lechem Wałęsą dzisiaj jest nakazem chwili i Platforma Obywatelska wzywa wszystkich, by o tym pamiętać, głośno mówić i dawać świadectwo prawdzie historycznej" - dodał poseł.

wł/pap


bg Image