c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_sierpien_2017_18.08.2017_Wiliechowska_Witczak_big.png

„W tym chaosie i bałaganie rząd nie udzielił pomocy czterem gminom, które ucierpiały w wyniku nawałnic: Sulęczyno i Sierakowice w powiecie kartuskim oraz Kościerzyna i Studzienice w powiecie kościerskim” – podkreślił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Mariusz Witczak.

Polityk zaznaczył, że „gminy te zostały kompletnie pominięte jeżeli chodzi o pomoc rządową przez urzędników Beaty Szydło". „Od samego początku zwracaliśmy uwagę na bardzo chaotyczne działanie ze strony rządu, brak profesjonalizmu i w wielu momentach nawet brak takiej zwykłej ludzkiej empatii, który wyrażał się bardzo takimi butnymi, pełnymi arogancji władzy wypowiedziami urzędników państwowych" – mówił Mariusz Witczak. Poseł zwrócił się z apelem do rządu, aby jak najszybciej zainteresował się pominiętymi gminami tak aby pomoc dla polskich rodzin w tych dotkniętych nawałnicą terenach została im udzielona.

„Wojewoda pomorski Dariusz Drelich okazuje się być totalnym amatorem. Nie dosyć, że jest człowiekiem niegrzecznym, niekulturalnym, to jeszcze do tego wszystkiego jest totalnym amatorem, powinien jak najszybciej zostać wyrzucony z tego stanowiska" – powiedział Mariusz Witczak wskazując, że przez nieudolne działanie wojewody „cierpią rodziny, które denerwują się, że nie otrzymały wsparcia".

Poseł przypomniał, że Platforma Obywatelska zwracała uwagę na fakt, że mieszkańcy otrzymują pomoc z opóźnieniem i „źle są definiowane obszary, którym należy pomagać". „To było na różnych etapach takiego chaotycznego działania nieudolności rządu widać i niestety ten chaos i brak profesjonalizmu zbiera dalej swoje owoce" - dodał.

Mariusz Witczak zwrócił uwagę, że premier Beata Szydło chętnie jeździ do zniszczonych miejsc na chwilę, żeby „pokazać się tam gdzie są kamery, a nie jest wśród ludzi i nie rozwiązuje tego problemu".

„Podczas niedawnej wizyty na Pomorzu przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna spotkał się z samorządowcami i został utworzony Regionalny Sztab Kryzysowy, któremu przewodzi marszałek pomorski Mieczysław Struk” – zauważyła Monika Wielichowska. Poseł powiedziała, że „realna pomoc już napływa, pieniądze realnie już przekazał samorząd gdański”. Jak zauważyła „Gdańsk przekazał milion złotych, 100 tys. - Sopot, deklaracja z Łodzi - 100 tys. czekamy na kolejne deklaracje samorządowców".

wł/pap


bg Image