c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_lipiec_2017_24.07.2017_Schetyna_big.png

"Chcę powiedzieć, że brakuje tego jednego weta. Ustawa o ustroju sądów powszechnych musi być załatwiona i jej nie zostawimy" - podkreślił Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie ustaw zmieniających system sądownictwa.

Andrzej Duda oświadczył w poniedziałek, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, a podpisze ustawę o ustroju sądów powszechnych.

"Dzisiaj chcę powiedzieć, że brakuje tego jednego weta. To jest ważna ustawa, ustawa o ustroju sądów powszechnych, bo ona oddaje prokuratorowi generalnemu, politykowi PiS, politykowi większości rządzącej możliwość obsadzania dyrektorów, zarządzających osób, zarządzających sądami. Bardzo niebezpieczne. I bardzo wpływające na rzeczywistość dotyczącą władzy sądowniczej" - powiedział Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że "wstawanie z kolan to jest proces, ale nie może polegać na tym, że zostaje się klęcząc na jednym kolanie" - powiedział Schetyna. "Trzeba mieć odwagę podnieść głowę do góry i przyjąć konsekwentnie te wszystkie efekty wybijania się na prezydencką niepodległość i suwerenność, na budowanie swojej pozycji".

wł/pap


bg Image