c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_czerwiec_2017_22.06.2017_Lenartowicz_Siemoniak_big.png

Platforma Obywatelska złożyła do laski marszałkowskiej projekt uchwały w sprawie obrony Puszczy Białowieskiej. „Ta uchwała to protest parlamentarzystów z inicjatywy Platformy Obywatelskiej wobec bezprawnych, w myśl prawa międzynarodowego i krajowego, działań pod auspicjami Jana Szyszko w Puszczy Białowieskiej, ale jednocześnie apel do premier Beaty Szydło, by zastopowała te działania" - powiedziała Gabriela Lenartowicz na konferencji w Sejmie.

Posłanka podkreśliła, że „działania ministra środowiska w Puszczy Białowieskiej są nieefektywne oraz szkodzą przyrodzie i Polsce. Platforma Obywatelska oczekuje od rządu realizacji dyrektyw unijnych chroniących przyrodę, ponieważ to my zapłacimy koszt niestosowania się do własnych deklaracji".

„Platforma Obywatelska  chciałaby również pokazać obradującemu w przyszłym tygodniu w Krakowie Komitetowi UNESCO, że rząd i minister Szyszko, to nie jedyni przedstawiciele władz publicznych". „To także parlament i posłowie, którzy nie mają tego samego zdania, którzy się sprzeciwiają tym barbarzyńskim zachowaniom" – tłumaczyła posłanka.

Gabriela Lenartowicz wyraziła zaniepokojenie, że „na sesji UNESCO może zapaść decyzja o wszczęciu postępowania, którego ostatecznym efektem może być skreślenie Puszczy Białowieskiej z listy światowego dziedzictwa".

Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślił, że w ostatnich wypowiedziach Minister Środowiska „podważa wpisanie Puszczy Białowieskiej do światowego dziedzictwa UNESCO". Polityk zadeklarował, że Platforma Obywatelska wspiera „wszystkich, którzy w Puszczy Białowieskiej czy na różnych imprezach walczą w obronie Puszczy”.

wł/pap


bg Image