c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_czerwiec_2017_8.06.2017_Budka_Brejza_Wjick_big.png

„Jarosław Kaczyński broniąc w Sejmie ministra Mariusza Błaszczaka rzucił bardzo poważne oskarżenia pod adresem policji i stu tysięcy służących w niej policjantów” – powiedział podczas briefingu prasowego poseł Marek Wójcik z sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Poseł poinformował, że Platforma Obywatelska „oczekuje stanowczej reakcji ze strony Komendanta Głównego Policji, podania pełnej listy przypadków śmierci na komisariatach wraz z podaniem okoliczności i powodami tych zgonów”. „Nie możemy pozwolić, aby słowa prezesa Kaczyńskiego o rzekomej śmierci 42 osób na komisariatach w latach 2012-2015 przeszły bez echa. Rzucając takie oskarżenia trzeba mieć dowody i ich ujawnienia Platforma się domaga” – podkreślił.

Poseł Krzysztof Brejza zwrócił uwagę, że w czasie rządu PO-PSL, gdy funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, jego zastępcą był Adam Rapacki, „policjant, fachowiec nie polityk”. Natomiast „zastępcą Mariusza Błaszczaka jest minister Jarosław Zieliński, polityk z krwi i kości, w złym znaczeniu”.

wł/pap


bg Image