c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_maj_2017_31.05.2017_Borusewicz_Tomczyk_big.png

Senator Bogdan Borusewicz i poseł Cezary Tomczyk odnieśli się do słów rzecznika rządu Rafała Bochenka, który podczas briefingu prasowego w Sejmie zbagatelizował doniesienia portalu „Politico”, który dotarł do oficjalnego dokumentu niemieckiego rządu, z którego wynika, że Berlin chce zbadać, "czy przyznawanie funduszy spójności UE może być powiązane z fundamentalnymi zasadami praworządności". Z dokumentu wynika, że „konsekwencje dotknęłyby Polskę, która prowadzi spór z Komisją Europejską o przestrzeganie zasady państwa prawa”.

„Jestem zaniepokojony tym, że PiS chce wyprowadzać Polskę z Unii Europejskiej. To wszystko co robi rząd oddala Polskę od Unii” – powiedział Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.

Poseł Cezary Tomczyk odnosząc się do słów zwrócił R.Bochenek bagatelizuje sprawę zamrożenia środków unijnych dla Polski. R. Bochenek mówi, że to bzdura, niech powie, ze to bzdura wszystkim rolnikom którzy co miesiąc odbierają dopłaty do hektara, niech powie bzdura wszystkim kierowcom którzy podróżują polskimi autostradami, niech powie bzdura wszystkim rodzicom i dzieciom którzy za unijne pieniądze wyjadą na kolonie.

Cezary Tomczyk zwrócił uwagę, że „poziom do jakiego sprowadził rząd PiS nasza pozycję w Unii Europejskiej, jest dramatycznie niski”. Poseł zasygnalizował, że „jeżeli w pierwszej kolejności można zrezygnować z wartości, które wyznaje się wspólnie w UE, to w drugiej kolejności można zrezygnować ze środków europejskich, które dla Polski są tak ważne np. na oczyszczalnie ścieków, autostrady, rewitalizacje miast, polskie szpitale, programy dla seniorów i młodych ludzi”. „To wszystko może być realizowane dzięki środkom unijnym” - dodał. Cezary Tomczyk zaznaczył, że „dla rządu PiS bardziej liczą się obsesje i zemsta polityczna na konkurentach niż interesy naszego kraju”.


bg Image