c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_maj_2017_20.05.2017_Noc_muzew_big.png

W nocy z 20 na 21 maja w Warszawie odbyła się 14. edycja „Nocy Muzeów”. Zwiedzający mogli zobaczyć ponad 200 stołecznych instytucji - muzeów, galerii, teatrów oraz instytucji państwowych, a także wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, na które był bezpłatny wstęp.

Osoby zainteresowane nocnym zwiedzaniem zakamarków polskiego Parlamentu mogły przekonać się jak „na żywo” wygląda sala plenarna Sejmu, czy Sala Kolumnowa, a także przejść się sejmowymi korytarzami znanymi na co dzień z relacji telewizyjnych.

Swoje atrakcje dla zwiedzających przygotował również Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się gabinet przewodniczącego Klubu PO Sławomira Neumanna. Zwiedzający mogli zobaczyć miejsca, w których na co dzień obradują członkowie kolegium i konwentu klubu. Uczestników „Nocy Muzeów” przywitali posłowie Platformy Obywatelskiej m.in. wiceprzewodniczący Klubu PO Andrzej Halicki oraz posłowie Marcin Kierwiński i Michał Szczerba, którzy chętnie pozowali do zdjęć ze zwiedzającymi.

wł/pap


bg Image