c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_maj_2017_22.05.2017_Witczak_KIerwinski_Tomczyk_big.png

Platforma Obywatelska złożyła pismo ponaglające Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza w sprawie udostępnienia przez MON dokumentów zawierających informacje w sprawie przetargu na śmigłowce dla wojska, o które w ubiegłym tygodniu wnioskowali posłowie – Marcin Kierwiński, Cezary Tomczyk i Mariusz Witczak.

W dniu 16 maja br. Platforma Obywatelska złożyła wniosek do Ministra Obrony Narodowej w sprawie udostępnienia pełnej dokumentacji dotyczącej przetargu na zakup śmigłowców dla polskiego wojska.

"Dziś odmówiono nam dostępu do kolejnych dokumentów. Łączymy to jednoznacznie z faktem, że w czwartek w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności dla ministra Macierewicza. Dzisiaj zadajemy pytanie czego boi się MON?" – powiedział Cezary Tomczyk z Komisji Obrony Narodowej podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed budynkiem MON.

Mariusz Witczak podkreślił, że Platforma Obywatelska oczekuje, aby materiały, którymi jest zainteresowana Platforma Obywatelska zostały udostępnione posłom do środy 24 maja. „Celem kontroli jest zbadanie wpływu Wacława Berczyńskiego na przetarg. Oczekujemy także informacji na temat wizyty we Francji ministra Macierewicza wspólnie z Wacławem Berczyńskim” – tłumaczył poseł Witczak.

Marcin Kierwiński z Komisji Obrony Narodowej zasygnalizował, że „unikanie wydania dokumentów przez MON jest jednoznacznie związane z faktem, że w najbliższy czwartek w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”. Poseł zaznaczył „udostępnienie dokumentów przed czwartkową debatą jest kwestią polskiej racji stanu”.

wł/pap


bg Image