c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_kwiecien_2017_20.04.2017_Schetyna_big.png

„Będziemy twardo bronić niezależności samorządów dlatego, że niezależność samorządu jest dla Polaków bardzo ważna” – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym i Nowoczesną po posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Polskiej Samorządności.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że „wszystkie partie opozycyjne wspierają dziś samorządowców w ich walce o podmiotowe prawa, o niezależność instytucjonalną, o możliwość realizacji mandatu społecznego”. Zaznaczył, że „PiS jako partia centralizacji i decyzji jednoosobowych chce narzucać swoją wolę samorządom. Chce odbierać samorządom niezależność”.

Przewodniczący przypomniał, że „ustawa ws. metropolii warszawskiej jest przykładem narzucania systemu, który ma ograniczyć wolność samorządów". "To pierwsza próba pokazania, jaka jest twarz PiS-u i czego oczekuje od samorządów - chce zabrać mu niezależność, podmiotowość tożsamość. Z tym będziemy walczyć" – mówił Grzegorz Schetyna.

wł/pap


bg Image