c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_kwiecien_2017_20.04.2017_Schetyna_Broniarz_big.png

„Zebraliśmy ponad 910 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ws. edukacji” – poinformował Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego podczas konferencji prasowej w Sejmie. Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej poinformował, że jego partia będzie dalej wspierać ZNP, rodziców, samorządowców. „Będziemy robić wszystko, żeby doprowadzić jak najszybciej do debaty w parlamencie, a później do referendum” – podkreślił.

Przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej złożyli do marszałka Sejmu podpisy pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie reformy edukacji.

Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę, że „zebranie w dwa miesiące niemal miliona podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji to mocny głos przeciw +deformie+, przeciw niszczeniu polskiej szkoły”.

„To wielki sprawdzian dla rządu PiS, dla premier Szydło. To sprawdzian wiarygodności i przyzwoitości – tej, która musi być immanentną, podstawową cechą rządu premier Szydło. Liczymy i oczekujemy tego, że po debacie nt. referendum odbędzie się referendum i to będzie w najbliższych miesiącach, na pewno przed 1 września, żeby można było zatrzymać tę złą zmianę – mówił Grzegorz Schetyna.

Sławomir Broniarz zaapelował do marszałka Sejmu oraz do posłów PiS o to, aby niezwłocznie doprowadzili do debaty na temat zmian w edukacji i rozpatrzyli wniosek referendalny.

wł/pap


bg Image