c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_luty_2017_10.02.2017_Grabiec_Leszczyna_big.png

Politycy Platformy Obywatelskiej odnieśli się na konferencji prasowej w Sejmie do porannej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki, który stwierdził, że "Frankowicze" powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach, a rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego.

Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec skrytykował prezesa PiS za to, że "odesłał +frankowiczów+ do sądów, żeby na tej drodze walczyli o swoje prawa". "Ta kuriozalna wypowiedź była poprzedzona dwuletnią kampanią polityków PiS, którzy obiecywali +frankowiczom+ dosłownie złote góry. Obiecywali, że kiedy PiS dojdzie do władzy zlikwiduje wszystkie problemy osób, które zaciągnęły kredyty we frankach. Te obietnice były daleko posunięte, a dzisiaj prezes Kaczyński odsyła +frankowiczów+ do +zgniłych+ (jak powiedział Kaczyński) sądów" - zauważył Jan Grabiec.

Jak zaznaczył, słowa prezesa PiS są "bulwersujące". "Dzięki tego rodzaju obietnicom (dot. pomocy osobom, które zaciągnęły kredyty we frankach - PAP) PiS wygrał wybory, a dziś odwraca się plecami do tych, którym te obietnice składał" - podkreślił.

"Dzisiaj prezes Kaczyński przegrał z imposybilizmem, który miał się skończyć, gdy PiS dojdzie do władzy. Powiedział +frankowiczom+ wyraźnie: oszukaliśmy was, od początku wiedzieliśmy że nie możemy wam pomóc, że przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia zaciągnięcia jest niemożliwe" - powiedziała posłanka Izabela Leszczyna z sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

"To kolejny raz, gdy PiS mówi: nie damy rady. (...) PiS oszukał wyborców nie pierwszy i nie ostatni raz" - dodała.

wł/pap


bg Image