c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_listopad_2016_23.11.2016_Budka_Myrcha_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej, Borys Budka i Arkadiusz Myrcha, zaapelowali do Mariusza Kamińskiego, koordynatora służb specjalnych "o złożenie pełnych wyjaśnień na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czy informacje, o możliwej współpracy prof. Mariusz Muszyńskiego, ze służbami wywiadu miały faktycznie miejsce".

„Zadajemy publiczne pytania i domagamy się publicznych odpowiedzi. Liczymy, że aktywny medialnie prof. Muszyński odpowie na nasze pytania i czytelnie zadeklaruje, czy był współpracownikiem polskich służb specjalnych, czy też nie, w jakim zakresie ewentualnie ta współpraca miała miejsce” – podkreślił podczas konferencji prasowej Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Z kolei poseł Arkadiusz Myrcha z Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka poinformował, że „Platforma będzie domagała się uzupełnienia porządku obrad środowego posiedzenia sejmowej Komisji sprawiedliwości i Praw Człowieka tak, by członkowie tej komisji mieli pełną informację co do przeszłości prof. Muszyńskiego".  „Sprawa wymaga klarownego i pełnego wyjaśnienia" - dodał. Poseł zwrócił uwagę, że „w trakcie przesłuchania sędziego Muszyńskiego przez Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka, jej przewodniczący Stanisław Piotrowicz nie dopuścił do zadawania pytań”. „Czy zatem posłowie PiS wiedzieli w momencie zgłaszania kandydatury Muszyńskiego do TK o jego współpracy ze służbami?” – zastanawiał się Arkadiusz Myrcha. Borys Budka zasygnalizował, że nigdy w historii istnienia Trybunału Konstytucyjnego nie zasiadała w nim osoba, wobec której stawiane by były takie zarzuty.

wł/pap


bg Image