c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_sierpien_2016_2.09.2016_Grabiec_Tomczyk_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej: Jan Grabiec i Cezary Tomczyk zwrócili się podczas konferencji prasowej w Sejmie do premier Beaty Szydło czy wyciągnie konsekwencje wobec ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w związku z wywiadem, jakiego udzielił dziennikowi "Rzeczpospolita". Minister powiedział, że  wkrótce ujawni nowe nagrania załogi Tupolewa, które dotąd nie były znane oraz, że nie pozostawia żadnych wątpliwości, że działania rosyjskich nawigatorów i decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy TU-154M.

Cezary Tomczyk z Komisji Obrony Narodowej zwrócił uwagę, że jeśli słowa Macierewicza są prawdziwe, "niosą kolosalne konsekwencje". - Antoni Macierewicz mówi de facto, że Rosjanie zabili polskiego prezydenta - to odbije się szerokim echem na świecie. Gdzie są dowody? – pytał poseł.

Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec podkreśli, że to co mówi minister Macierewicz jest zdumiewające. - Pamiętamy jego dziwne hipotezy jako posła, ale dziś jako minister mówi w imieniu rządu – dodał. Poseł zauważył, że minister przeczy sam sobie. - Mówi, że zna ustalenia podkomisji, a jednocześnie, że dowody zostaną przygotowane przez podkomisję w kolejnych miesiącach. Jan Grabiec wyjaśnił, że dowodów jeszcze nie ma, ale teza została udowodniona. - Tak nie działają instytucje, które zamierzają cokolwiek wyjaśnić – zaznaczył.

wł/pap


bg Image