c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_sierpien_2016_30.08.2016_Czerwinski_Gadowski_big.png

Platforma Obywatelska oczekuje od Prawa i Sprawiedliwości informacji w sprawie programu restrukturyzacji kopalń. Andrzej Czerwiński z Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, poinformował, że będzie oczekiwał od rządu rzetelnej odpowiedzi.

- PiS kolejny raz oszukał górników. W kampanii obiecywali, że nie będzie likwidacji kopalń - okazało się, że to puste słowa – zwrócił uwagę Krzysztof Gadowski z Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Poseł zauważył uwagę, że wyciszanie kopalń, o którym mówili politycy PiS okazało się ich likwidacją. - To nieuczciwe w stosunku do górników – dodał.

Andrzej Czerwiński przypomniał, że partia Jarosława Kaczyńskiego krytykowała Platformę Obywatelską za zmiany w górnictwie, a sami przez dziesięć miesięcy rządzenia krajem nie zrobili nic. - Życie pokazało, że PiS nie miał żadnego programu dla górnictwa. Ich pomysł sprowadzał się do mydlenia oczu związkowcom – zaznaczył poseł. Dodał, że jedyne, co wyszło rządowi PiS to zmiana zarządów spółek. Wiceprzewodniczący klubu wyraził zaniepokojenie, że za niekompetencję i brak wizji rozwoju górnictwa, zapłacą wszyscy obywatele.


bg Image